• Tilly78

    Löshår i Helsingborg

    Hej! Är det någon som kan tipsa om ett bra ställe att köpa löshår på i Helsingborg?

  • Svar på tråden Löshår i Helsingborg
  • summerbride

    I afrobutiken vid biblioteksparken säljs äkta löshår. Jag har själv köpt löshår därifrån till mitt bröllop och det blev jätte fint!

  • Tilly78

    Afrobutiken?? - Vet du möjligtvis vad den heter eller vilken gata den ligger på?
    Hur mycket fick du betala för löshåret?
    Har du en bild på hur din frisyr såg ut?
    Jag har axellångt hår och har ingen aning om hur jag ska ha det....

  • summerbride

    Tror gatan heter carl crooks gatan. Jag kan skicka bilder på min frisyr om du ger mig din mail adress. Löshåret jag köpte kostade 600 kr per bunte. Jag använde 2 buntar till mitt hår men många använder bara en bunte.

  • Fancynails

    Finns en tjej som jobbar med det i Hyllinge strax utanför Hbg. Hon tar 400:- för ett nytt set. Håller länge! Hon har hår oxå.

  • Tilly78

    Vad heter tjejen och hur får man tag på henne?

  • maria56

    Hej
    Du kan köpa det bästa håret till bäsat priset hos Beauty Line webadress "hem.passagen.se/novanails/"
    Har själv handlat där och det var super.
    Rekomenderar att du provar.
    Mvh
    Maria

  • Cezi

    Det var skönt när min sambo sa att "jag tycker du ska ha håret utsläppt, du är så vacker då" så det får bli lite blommor i håret bara :)

Svar på tråden Löshår i Helsingborg