Nån mer som har störande grannar?
Sitter här med bordsplaceringen och försöker tänka. Tror ni det går? Näej. Grannen har alldeles för högt ljud på tv:n, så att bastonerna vibrerar mellan väggarna. Blir såå irriterad. Det är inte bara han som bor här.
En gång hade han efterfest kl 07:00 då älsklingen min kom hem från jobbet efter ett nattpass och skulle försöka sova. Fick gå över i pyamas och säga åt han att sänka. Blev bättre ett tag men nu några mornar har man vaknat till Ulf Lundells Hon gör mig galen och då blir man galen. Usch!!! Hate this.
Värst är det på helgerna. Fest i lgh bredvid och snett under. Luktar sprit i hela trappuppgången och dom spelar alldeles för högt långt in på natten.
Hur ska man göra för att få tyst på eländet? Nån annan som har det likadant? Vi störs verkligen utav det, så högt som det har.
Nåt tips på vad man kan göra för att det ska bli bättre. Prata går tydligen inte :( Man ska ju inte behöva flytta härifrån.