Brudbukett = fria händer
är det någon som sagt att florísten fått fria händer på att göra en brudbukett?
blev ni nöjda?
är det någon som sagt att florísten fått fria händer på att göra en brudbukett?
blev ni nöjda?
Jag har i princip sagt att floristen får fria händer. Vi tittade på lite bilder och tyckte lite tillsammans. Jag talade om vad jag gillade för färger osv. Hon verkade hänga med på vad jag gillar så jag har sagt till henne att "gör något fint så blir det bra".
Vi får väl se hur det blir, men jag är övertygad om att det blir bra. Är heller inte så kinkig på buketten...
Samma här... Jag har sagt röda rosor, lite grönt. Sedan fria händer... Nästa lördag får vi se om jag blev nöjd :oO
heheh spännande det är.. åå jag är så nyfiken så det heter duga!! =)
Jag och jag blev jättenöjd!
Det enda som var sagt var "vitt och grönt och gärna lite guld". Det var passionsblomman här på forumet som gjorde den och vi hade lite mejlkontakt innan men vi hade inte träffats eller ens pratats vid i telefon innan buketten överlämnades.
Buketten (eller vad man skall kalla det) finns i galleriet och det var precis "jag"!
Min mamma och syster fick fria händer inom färgtemat, blev helt fantastiskt! Lila, cerise och orange (+ lite vitt) var färgerna .