• Sörön10

    Blev hippad igår!!

    Trodde väl aldrig jag skulle bli hippad!! Trodde väl heller aldrig att jag skulle bli det redan nu!! Gifter oss i augusti! 


    Är fortfarande i chocktillstånd och hjärtat är alldeles varmt av kärlek till alla mina fina vänner! Hade gott och väl kunnat sitta inlåst i en städskrubb bara jag fått umgås med dem! Älsklingar!! 


    Sov rätt länge. Av nån underlig anledning väcktes jag av min sambo som försökte övertala mig att äta frukost. Ok då, sluta tjata! Typ! 


    Sitter och chillar och tittar på dumburken när mobilen ringer och jag blir uppmanad att titta ut. (Här var en liten miss, eftersom jag råkade ha "den mystiske mannen" inlagd i telefonboken sedan länge, men jag fattade ingenting ändå! haha! 


    Utanför dörren stod en låda med lite prylar och en lapp som sa åt mig att vara utomhus om fem minuter!! Gahhha!! Hade ju inte ens duschat! Skulle packa också! My god vad nervös jag blev!! Hade sån puls att jag inte ens kunde kissa!!  


    Sedan började en underbar dag med mina älskade vänner! Det var bilfärd med ögonbindel, picniclunch inomhus, svara på frågor om min älskling, tipsrunda och lekar, låttextförfattande (vilken jag är lite rädd att jag inte sett för sista gången!!) gå på stan och be om äktenskapsråd, middag på restaurang, mys i lokal med kroki!!! Blev chockad av en naken man med "paketet" ungefär tio centimeter från ansiktet när dagens andra ögonbindel försvann! Väldigt speciellt! haha! 


    En massa skratt och sedan avslutades kvällen med karaoke och en kvalificering till månadsfinal på någon karaoketävling! 


    Är så glad åt att alla dessa människor samlats för att fira lilla mig!! Tårarna rinner för jag är så glad att jag har dem! <3 


    Är så imponerad av min älskling som lyckats hålla detta hemligt i nästan två månader! Har inte vågat hoppas på en hippa ens och drömt mardrömmar om mardrömshippor! Han hade vidarebefordrat alla tankar till min fina tärna, så hon såg till att alla förnedringsmoment uteslöts! 


    Oj oj oj vilka människor jag har i mitt liv!! Kärlek!! 


     

  • Svar på tråden Blev hippad igår!!
  • Martinaa

    Åh va härligt! Man blir så glad när man läser såna här inlägg! Grattis till dig som har så fina vänner!!

  • eigollet

    Vad roligt för dig! Fred och kärlek!

  • Sörön10

    Tack!! =) Jag är alldeles lycklig! Mest lycklig över att människor var där och hade "ansträngt sig" för min skull!! =)

  • Påfågeln

    kul att du hade en sån rolig möhippa!!!

  • Farytopia

    det låter sååå mysigt, tårögd, o skönt o slippa bli förnedrad ja........det är min stora fasa,

  • fibobs

    Jag blir tårögd....vilka gossevänner du verkar ha!
    Va stolt över dem och njut av dina fina minnen!

  • Katarina Michael

    Va skoj! Grattis!

  • Sörön10

    Ja, jag är oändligt glad och tacksam! =) Hoppas alla får en lika underbar känsla som jag fick!! Skriver känsla, för alla uppskattar vi väl säkert inte samma saker, men jag hoppas alla får uppleva sånt de blir glada av! 

  • MiaCia2010

    Vilken underbar hippa! Till och med han det där med paketet haha...

    Själv väntar jag på min stund...vet att nåt e på gång!

    Min stora fasa är att bli haffad ur sängen, yrvaken, rufsig, oduschad med en veckas flott i håret, osminkad....man får väl gå upp i ottan varje helg och se till att se skaplig ut...bara UTIFALL de kommer...hihi

    Grattis Sörön10!!!

  • Sanna2010

    Va härligt Sörön10!!! Hoppas att jag kommer få en lika underbar dag!

Svar på tråden Blev hippad igår!!