• *Blomman*

    Vad väger ni som är 1,60cm

    Jag är 162 cm och har precis lyckats nå min drömvikt, 50 kg. Tji fick jag som trodde att jag skulle se annorlunda ut, men jag ser nästan exakt lika dan ut som när jag vägde 42 kg. För övrigt så är jag nöjd med min vikt när ingen för för sig att jag har ätstörningar.

  • *Blomman*

    Linni

    Att handla på barnavdelningen suger. :(

  • *Blomman*

    Linni

    Jo, det är ju billigare men allt jag har köpt på barnavdelningen har varit av dålig kvalitet. Det är även svårt att hitta något som sitter bra eftersom jag har åtminstone lite kvinnliga former. :)

  • *Blomman*

    smileis

    Man kan vara 1.60 och väga runt 48 kg oavsett ålder. Min mamma tex är över 50 år men väger runt 46 kg till sina 162 cm.

  • *Blomman*

    smileis

    Vem har pratat om folk som är magra? Varken jag och min mamma är magra.

  • *Blomman*

    smileis

    Ingen säger här vad man bör väga. Som sagt, varken jag, min mamma eller mina vänner som väger under 50 kg är på något sätt magra. Jag förstår inte vad du är ute efter, att det är onormalt att väga under 50 kg om man är 160 cm?

Svar på tråden Vad väger ni som är 1,60cm