Varfor forstora brosten??
Jag har alltid haft ganska stora bröst så det har aldrig varit aktuellt för mig men jag har vänner och bekanta som gjort sådana (och andra) ingrepp. Det är lätt att ha invändningar mot plastikoperationer fast samtidigt så vet jag inte, jag har ju sett personligen hur bra människor kan må av det också. Allt är inte svart eller vitt.
Men är man nöjd med sig själv som man är så är ju det allra bäst. Själv tycker jag mest brösten är i vägen. Har gått ner ganska mycket i vikt det senaste året så de har krympt en del men jag skulle önska att de var mindre ändå. Samtidigt är de ju en del av mig och jag tycker oftast de är snygga.
Finns nog för- och nackdelar både med att ha små och stora.
Det finns däremot andra saker jag hade kunnat tänka mig att fixa till genom kirurgi och det är mycket möjligt att jag gör det i framtiden.