Vi fortsätter blanda och ge
![](https://www.brollopstorget.se/bundles/flmtinymce/vendor/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-wink.gif)
Nenne: Precis! Den som var i magen var juh bebisen! A är juh "han på utsidan"..
![](https://www.brollopstorget.se/bundles/flmtinymce/vendor/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-smile.gif)
![](https://www.brollopstorget.se/bundles/flmtinymce/vendor/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-wink.gif)
Här blir det paj ikväll då det kommer några kompisar, inte rabarberpaj dock, utan någon frukt-smulpaj.. Se vad maken köper med sig hem!
![](https://www.brollopstorget.se/bundles/flmtinymce/vendor/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-wink.gif)
Hej alla!
Lappis: Tråkigt att maken inte tyckte om denna tanten lika mycket som förra, men gissar att det ändå känns ganska bra att ha kommit igång?
Annars önskar jag bara trevlig helg och skickar kramar till alla!
Godmorgon, så var det ny vecka igen!
Tinga! Vilket skräp! *krama*
Lappis: Det är juh bra att åka och kolla på hus, om inte annat för att just sådana diskussioner kommer upp!
Porchez: Tråkigt med UVI, men skönt att du fått medicin nu, det brukar juh gå snabbt att bli piggare när man få penicillin!
Här har helgen avlöpt bra, med städning av förråd och påfyllning av alkoholförrådet (maken och en kompis var i Tyskland).. EN del sol och en del blåst, lite grill och för mycket mat! Ska bli så skönt med gympan ikväll!!
Annars står det pluggande(/läsa) på mitt schema idag och på A's schema står det bli hämtad av mormor 9-10 ngn gång!
Just det, Parnassia: Vilka söta döttrar! Och fint namn, jag vet en tjej som är 3-4år som heter det, men det känns lite lagom ovanligt!
Nahe, dags att öppna böckerna och läsa lite, nu när mormor hämtat A!
Cicci: Härligt med champange-kväll!! Tråkigt med maken dock! *Många kramar*
Åh AM, välkommen hem! Låter som ni haft det härligt! (Dumma duvor till trots!)
Hej alla!
Cliff Hugo? Jaja, jag säger då det!
September: Det är bara av oro eller? Du har inga tecken väl? *kram* lycka till iaf!
Sitter här med en förkyld liten kille som inte alls är som vanligt och snorar en del och hostar ännu mer! Inget dagis idag alltså, och förmodligen inte morgon heller när jag hade tänkt dra igång med sista uppgiften för kursen.. Det är som det är, lutar mer och mer åt att jag struntar i passet på fredag och är hemma och skriver då istället.. Den som lever får se..
Pga förkylningen så hade vi en dålig natt gällande sömn så jag orkar inte uppbringa någon mer energi att kommentera!
Sitter med sovande son i famnen, innan sov vi en stund i sängen, men sen ringde grann-sonen på dörren för att sälja majblommor, och nu blev det framför datorn ist!
Apropå fester, borde vi inte försöka dra ihop en riktig trådfest någon gång? Hur det är logistiskt möjligt vet jag inte dock..
Tinga: Jag rös igår när jag läste om era middagsupplevelser! Så härligt!
Här har vi en kille som fortsätter vara förkyld, 3e dagen med feber vad det verkar.. Har ringt vårdcentralen så får vi se vad de säger när de ringer tillbaka, han verkar hosta mindre idag iaf!
Nu bröt han dock ihop för att jag inte ville ha hans halvtuggade godisbit!
Telis: Är ni lite sugna på en till?
PB: skönt att du är bättre, och härligt att ha hunnit/tagit sig tid att läsa!!