Livets toppar och dalar
![](https://www.brollopstorget.se/bundles/flmtinymce/vendor/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-smile.gif)
behöver presenthjälp! Nån som har tips på vad man ska köpa för bröllopspresent, det är till ett par som åkte iväg och gite sig för att de inte ville ha nån stor fest m.m.
Men jag skulle gärna att vi från närmsta familjen gav dom nånting! För att visa vår glädje Tänkte först att de skulle få en brevlåda, där min mamma som är duktig på att måla, gjorde nåt fint på och skrev deras mya gemensamma namn. Men hur mycket jag än googlar så hittar jag inte brevlådor i trä, bara metal och då är det otroligt mycket svårare att måla nånting fint på, sen fick nog mamma lite prestationsångest, då bruden tydligen själv är duktig på att måla.
Några andra ideér??
cicci - OK det förklarar ju min förvirring
Hoppas allt är okej med dig ändå och att du vet att du alltid är välkommen att skriva här, good or bad?!
Efter massor av sökande efter den perfekta bröllopspresenten har jag kommit på att den finns inte. Blir nog en STOR maffig blommbukett som får vänta på brudparet när de komme hem från deras semester!
September håller alla tummar jag har för din skull, och säger ändå ett litet Grattis
ååå blir alldels sugen på mat när ni diskuterar här inne, men nu är semestern slut och jag ska hålla igen lite. Blir så lagom lätt när jag ska iväg på två mässor med jobbet denna månad. Vilket brukar innebära småätande på dagtid samt stor middag kvällstid och en hel del alkohol på det
kommer inte ihåg mer vad jag skulle skriva, så jag tar en dusch och ser om det tar fram minnet
många tunga besked idag... så fort man mår bra, ska alltid nånting hända... Försöka sova nu för att samla kraft... God Natt på er
PB - du är inboxad!
Tack för alla kramar!!!
blir ett helt ego inlägg just nu, fick först några konstiga besked från jobbet på dagen, som egentligen inte var så jobbiga utan mest tid att smälta.
Sen när jag kom hem fick jag ännu ett tungt besked, inget oväntat egentligen! Men ändå jobbigt, och då fick jag bara nog och orkade inte längre.. Men det känns lite bättre idag, många (som vet vad det handlar om) har hört av sig till mig och det känns så skönt att veta att man har stöd från vänner, familj och gamla kollegor och inte att glömmer ER!
Av mina så kallade vänner så har en av dom svikit mig idag, tur att jag har bokat kvällens aktivitet med många, så jag slipper bli själv när min "bästa" kompis hoppar av i sista stund med förklaringen - jag har ingen lust. När jag vet att det är för att hennes pojkvän kommer hem från sin semester idag. Jag förstår att hon vill träffa honom, om hon bara säger det till mig. Men när hon säger att hon inte har lust att träffa mig, så det gör mig ledsen
Men nu vill jag inte dra ner stämningen i tråden, för ajg skjuter ifrån mig allt jobbiga just nu, för det är sol så jag ska göra mig en kopp kaffe och sätta mig ute och läsa en stund, sen göra mig ordning för fest (liten festival i min stad ikväll, öltält musik och stand up)
här ska f#n min inte deppas