Välkomna till Tivoli Empatia!
![](https://www.brollopstorget.se/Chatt/ikoner/smile2.gif)
![](https://www.brollopstorget.se/bundles/flmtinymce/vendor/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-smile.gif)
På tal om påsk så har vi bokat en skiiiiiiiiiiiidresa i påsk!! Wiiiiihiiiiiiii!! Jag har inte åkt skidor på två år men i påsk, då j-vlar ska det klämmas lagg!
snaily, vi ska till Storlien.
BS, gör det ont fram på smalbenen? Om det gör för ont kan du sätta på Compeed om du har såna med dig, dom tryckavlastar lite. Kul att det har gått så bra i skidskolan för er alla!
Hur funkar dagiskön här i Stockholm? När får man reda på om och var man har fått plats om man sökt till i augusti? Och om man inte får sitt förstahandsval utan måste tacka ja till tex andrahandsvalet, står man ändå kvar i kön till förstahandsvalet då?
Tummar hålls, september! Men med dina symptom så tror jag att det ser alldeles utmärkt ut.
Snartis, grattis till en lillkille! Min favoritkombo. Fru E, ta,det inte för lugnt bara, det är bara nyttigt att röra på sig under ruvningen. Livmodern behöver få en bra blodcirkulation.
Tack för info om dagiskön, vi vill verkligen ha vårt förstahandsval så skönt att veta att man får stå kvar i kön!
Fru E, jaha då läste jag galet. Jag fick för mig att du varken åkte motorcykel eller kunde göra dina ryggövningar under ruvningen. Sorry, jag läser ikapp på telefonen medan tevattnet kokar och då kan det bli lite hastigt och lustigt.
Härligt, Muggles!!
Försök, sweet, försök!! Du är såååå värd lite ledigt nu!