Inlägg från: LisaEleonor |Visa alla inlägg
  • LisaEleonor

    Vita stövlar?

    Jag har tänkt ha stövlar när jag gifter mig eftersom vi gifter oss i september. Känns som vanliga finskor kan bli lite för kallt.

    En tanke är att ha ett par stövlar till vigseln och sedan ett par ballerinaskor till festen, är inte särskilt van vid högklackat. Men jag vet inte vart man hittar vita skor, känns inte som det finns någonstans. Jag vill ha ett par högklackade, vita stövlar. Klacken måste vara bred, alltså inga stilettklackar. Men vart hittar jag det?

  • Svar på tråden Vita stövlar?
  • LisaEleonor

    Tack för förslagen.

    Visst kan jag träna på att gå i högklackat, och det tänker jag göra. men jag har många erfarenheter där jag låtit fåfängan gå före förnuftet och det har alltid slutat med att jag nästan gråtit av smärta i slutet av kvällen. Vill inte direkt att bröllopsfesten ska sluta så. Kanske har ett par extra skor som back-up, ifall jag börjar få ont.

    Men stövlarna med smal klack (precis såna jag inte ska ha) var riktigt snygga!

  • LisaEleonor
    Tack för tipset teddy66! Fanns många fina skor på den sidan. Plötsligt gick bugdeten för bröllopsskor upp några hundra :)

    De här fastnade jag mest för. Även om det fanns ett par högre stövlar med spets som var underbara också.
Svar på tråden Vita stövlar?