Svarta tärnklänningar?
Kan man i juni har svarta tärnklänningar mer rosa band i midjan och rosa sjal?
Marskalkerna ska ha svart kostym med rosa slips.
Kan man i juni har svarta tärnklänningar mer rosa band i midjan och rosa sjal?
Marskalkerna ska ha svart kostym med rosa slips.
Varför skulle man inte kunna ha det? :)
Det är väl absolut inget problem med svarta tärnklänningar, oavsett månad... Det har ju att göra med eran stil och temafärger, snarare. Har hört om så många rock-bröllop där det är mycket svart, låter otroligt häftigt! Funderade själv på det ett tag, men då jag och m2b inte är "rockers" egentligen så valde vi bort det... Men har varit lite avundsjuk på alla coola rockbrudar sen dess :)
Sen behöver det naturligtvis inte vara rockbröllop för att det är svart, som sagt kan det ju vara temafärger som spelar in. Jag tycker det låter väldigt fint, men jag hade nog hört mig för om tärnorna är ok med det. Om du är orolig, vill säga. Så länge ni tycker det är fint så är det väl bara att köra på!
Vi ska ha svarta tärnklänningar på våra tärnor. bild finns i vårat galleri.
Men våra döttrar ska ha ljusrosa klänningar.
Efter mycke sökande fick vi tag på dessa klänningar till ett kanonpris!! Är så sjukt nöjd :)
Självklart! Jag va tärna på min lillebrors bröllop förra sommaren och dem hade tema svart & rock. Jag fick en svart glansig cooktailklänning med svartvita skor och cerisa blommor. Blev jätte snyggt.
De är bara att köra!