"Trashigaste" bröllopet?
Och brudgummen tog av bruden strumpebandet med tänderna och kastade till de manliga gästerna.
Det är en amerikans tradition som jag tycker ska stanna där!
Var på ett bröllop förra året där ett "helsvenskt" par gjorde så.
Jag håller helt med! Var också på ett bröllop med ett "helsvenskt" par som gjorde det och de flesta av oss fattade ingenting av vad de höll på med. MEN det trashigaste av allt med det var att ett fåtal kvinnfolk faktiskt började bråka om buketten! Alltså, typ riva och slita ögonen ur varandra-varning. DET var riktigt trashigt.
För övrigt tycker jag denna tråd började riktigt bra och jag har skrockat för mig själv otaliga gånger men nu känns det som att det tappat spåret lite från ursprungsidén.
Så trash enligt mig:
Pussklockor
Överdrivet "romantiskt" in i minsta detalj, typ sen ska vi stå och stirra varandra in i ögonen i en kvart och alla våra gäster ska tindra med ögonen för vår skull
För mycket lull-lull i största allmänhet i KÄRLEKENS tecken, typ hjärtan och krusiduller (vi fattar, ni är kära och ska gifta er, lixom)
För trånga/små/opassande kläder
Att som gäst komma i jeans och t-shirt
Att bli full som en alika när man är toastmaster/madame
Slipsen på huvudet kl 01
Det var det jag kom på nu haha så det var inte mycket men men...