Jaha, är ni också med barn?
är väl inte i samma sits. men en av mina systrar hade lite problem med första barnet. tog tre år innan det fastna.. dom fick en pojke, och så FÖRSTA gången dom hade sex efter förlossningen. PANG, gravid igen.. en flicka den gången..
men jag förstår hur du känner.. själv vill jag så gärna ha barn.. många säger att jag är ju så ung blabla.. och visst. jag är bara 21. men jag känner mig som 26... kan förklaras i att jag varit med min karl sen jag var 14 och han är 30 nu.. så åldern och tiden gör att jag känner mig mer mogen än vad jag ska..
och så fick jag ganska nyligt veta att några bekanta till oss ska snart ha barn.. och det gör så ont i mig med just detta par. för hon är oxå 21 och hennes karl är oxå 30.. dessutom har dom varit gift i 2,5 år... -.-'
har en annan kompis/bekant som är gift och har TVÅ barn.. och hon är två dagar yngre än jag.. så inte konstigt att jag känner mig äldre än vad jag är.. känns som att jag är sen i planeringen haha.