Nä, jag har inte prövat den. Det är en av mina tärnor som gick och köpte 2 klänningar till sitt eget bröllop. Varav hon nu ville GE mej den ena till mitt bröllop
. Får man ha mer underbara vänner liksom??? Den är begagnad, så jag kommer behöva sy in den lite. Dock drar vi i stort sett samma mått hon och jag. Hon är lite längre dock, så den kommer nog behöva läggas upp lite. Jag har fått bilden på sms, och jag har sparat den i mitt kameraalbum. men sen när jag trycker på ladda upp bild från telefonen så verkar den inte vilja lägga in den i inlägget
. Surt. Jag ville ju visa den!!! Får se om sambon har nåt bra förslag på hur jag kan få in den fråhn datorn när han kommer hem från jobbet.
Näsbygård är fantastiskt fint!!! Hoppas ni kan få komma till där. Håller mina tummar.
Låter verkligen jättehärligt, bröllopet som ni är inspirerade av. Det är bra att man hunnit vara på några bröllop nu, så kan man plocka bra ideér från alla, haha.
Jag är inne på sommartema, sommarfest. Lite amerikanskt trädgårdsbröllop. Gifta sej under blombåge i trädgården. Mamma har stugan precis nere vid stranden vid Tre toppar och där är ju alltid så smockat med folk, så alla planer på att gifta sej på stranden har vi lagt ner
. Eventuellt kommer vi ha liveband eller trubadur som spelar på festen också. Öl och cider i stora zinkbaljor fyllda med is, så gästerna kan gå och ta när de vill.
Jag har bett kin ena tärna att vara toastmadamme också. Men sen har jag funderat på OM det kanske blir för mycket för henne? Har fått förslag på 1 som skulle kunna tänka sej att vara toastmaster också. kan man ha 2 eller ska jag säga till min träna att bara vara tärna? Och be honom vara toastmaster? Åh vad tankarna snurrar
. Håller tummarna för att din tilltänkta toastmaster tackar ja. Det är ju ett väldigt ärofyllt uppdrag, så det gör han säkert!
Hur gamla är ni? Känner mej som jag är jättegammal soom kommer gifta mej vid 36 års ålder haha. Är 35 i nån månad till dock![Flört Flört](https://www.brollopstorget.se/lib/js/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-wink.gif)