Inlägg från: 2blir1 |Visa alla inlägg
  • 2blir1

    Planerar ni bröllop? Vad vill ni ha hjälp med, vad söker ni?

    Hej,
    Jag är påväg att börja arbeta som bröllopskoordinator och skulle vilja ha hjälp från er med att veta vad just ni tycker är de jobbigaste momenten nu när ni planerar ert bröllop.
    Önskar svar högst som lågt.

    Tack på förhand.
    Anna 


  • Svar på tråden Planerar ni bröllop? Vad vill ni ha hjälp med, vad söker ni?
  • 2blir1

    Tack, Rosemarypatrik, att planera ett bröllop en bit ifrån är ju svårt. Hur kommer det sig att ni valde lite längre bort och vart ska ni gifta er. Sophiebus, Transportbiten har väldigt många val kan hålla med om att den kan ta tid likaså att man måste tänka på vädret och det gör ju inte saken bättre. Fixon, Har ni bett om att få referenser från Cateringfirmorna så ni har mer att gå på. Det borde vara lätt för dom att kunna ge ut det så ni vet att maten är varm, god mm.      


  • 2blir1

    Flixon skrev 2013-04-18 21:14:37 följande:Nu menade jag ju allmänt, trodde det var det du undrade över. Vi har släkt inom restaurangbranchen som ordnar det, men det var min första tanke på "sådant som man kan behöva hjälp med"!Menade bägge, både sånt som man själv har problem med och även sånt som andra kan ha problem med. 


Svar på tråden Planerar ni bröllop? Vad vill ni ha hjälp med, vad söker ni?