Present till blivande maken!
Min make fick mig - och ett underbart bröllop och jag fick honom. Det tyckte vi räckte
Men mitt största tips är annars att hitta något som han verkligen skulle uppskatta (och hoppa över lättklädda bilder på dig själv, det har blivit en sån klyscha när så många gör det). Har han något speciellt intresse? Kan du hitta något där som han verkligen verkligen vill ha?
Exempelvis - min make är en riktig datanörd som jobbar i kontorslandskap med massa andra programmerare. En jul ville han verkligen ha en sån där leksak som skjuter missiler för att det var andra på kontoret som hade och så kunde dom ha lite kontorskrig.
Ja det fick han väl... Men sen fick han också en byggsats på en medeltida katapult eftersom vi har vårt gemensamma medeltidsintresse. Och den kan ju i alla fall ingen hacka sig in på och programmera om så att den skjuter på dig själv
Att hitta det där lite speciella - även om det är för en billig peng. Tja det visar att man lyssnar på dom och att man förstår deras hobbies och intressen. Och det är värt mer än något annat