Solnyshko skrev 2014-09-06 13:01:35 följande:
Vi var också där på visning igår faktiskt! Och precis som ni har vi tyckt att det ser väldigt stort och fint ut och terrassen är ju verkligen fantastisk. Även deras förslag på uppdukning gillade vi. Det här var den första lokalen vi tittade på (ska kolla runt lite mer). Men bara närheten till t-banan gör att den är värd att titta på.
Det enda som "störde" mig lite var att lokalen är på sjukhus området. Men å andra sidan så går ju alla fönster+terrassen åt ett helt annat håll så man behöver inte tänka så mycket på det när man är inne i själva lokalen.
När planerar ni att gifta er? Oc hur många gäster kommer ni att ha (om ni vet det redan nu förstås )? Vi har tänkt oss juni-2015 och kommer väl att ha ca 45-50 gäster (ej barn medräknat).
För oss blir det augusti nästa år och vi räknar på ca 55-60 gäster(barn ej bjudna)
Det är ett tag kvar men känns som jag vill få valet gjort. Då kan man verkligen sätta igång att shoppa och planera.
Kan tipsa om en lokal vi var och tittade på i torsdags. Ligger på sveavägen 41 och killen som håller i det var så skön. Verkligt bra inställning. "vi fixar allt ni vill och vill ni göra själva så fixar vi bara mat och dryck". Dem heter Två grabbar & kök