• hamg

    Aktiv livsstil - hur ser din ring ut?

    Jag och min sambo ska snart gifta oss och jag ska göra om min farmors gamla vigselring så den passar mig. Nu är det tre väldigt utstående diamanter på den, men då jag har en väldigt aktiv livsstil med hästar och hundar så tror inte jag att det passar med så utstående stenar för mig.

    Jag är därför väldigt intresserad av att få se era ringar och höra era tankar kring varför ni valde som ni gjorde. Speciellt ni som lever väldigt aktiva liv Skrattande

  • Svar på tråden Aktiv livsstil - hur ser din ring ut?
  • hamg
    December17 skrev 2017-08-27 18:03:24 följande:
    Jag har provat dessa

    December17 de var snygga och ser smidiga ut om man ofta håller på med händerna etc. Funderar du fortfarande eller har du bestämt dig för dom?
  • hamg
    Goteborgsmamman skrev 2017-09-01 21:53:06 följande:

    Såhär blev min! :)

    goteborgsmamman.se/min-vigselring/


    Så vackra Hjärta
    Hur tycker du att det fungerar att ha en sten som är upphöjd? Tycker du att den är i vägen eller är det en vanesak?
Svar på tråden Aktiv livsstil - hur ser din ring ut?