18 august i 2007?
worry not!
jag har gört allt sedan de sista 3 veckor bara! så är det inte så farligt!
worry not!
jag har gört allt sedan de sista 3 veckor bara! så är det inte så farligt!
salomeh
har du bestämt datum ännu? ska det vara 18:e som du önskade?
Jag har varit ganska upptagen med besökare de här senaste dagarna så det har varit mycket för mig att läsa här!
välkommen till alla nya bruder!
Hej Daia!
du borde vara glad att din m2b har gjort nånting alls! men det var en skumt sak att prioritisera! hehe...
själv har jag idag tittat på slottet igen och det var väldigt kul! och vi ska snart boka bandet...
jag ska prova klänningen igen på onsdag och förhoppningvis ska jag beställa den!! så spännande, men jag är lite rädd också för då är det gjort! hur var det för dig när du beställde?
bruker kan man sy ut brollops klänningen en storlek tror jag... men jag är inte helt säkert. men lycket till!
jag kan inte vänta för imorgon kväll att prova 'min' klänning igen... jag ska åka med min tärna som bor här i stockholm, men det känns som om hon är inte så intresserade så det är lite synd.
hur är det med ni andra? har ni någon som du kan snacka och handlar med om bröllopet?
hej pelles_brud!
det är så roligt att 'träffa* andra bruder som har det samma special datum! vilket stan bo du på? och var ska du gifter sig?
Salomeh
din färg tema låta jätte fint! jag hade också tänkt på vit och silver... med sen jag vill ha vinrött också har jag bestämt mig på vit, vinrött och gult... kanske det är lite 'common' men båda av min tärna har brunt hår så det ser ut jätte fina i röda.
alla!
det löser sig absolut när man gå och prova klänningar. jag har provat många olika styles men dar var bara för att min tärna kom från england och snart ska hon flytta till usa så det var den enda gång att vi kunda göra det tillsammans... annars jag kunda har väntat till efter jul... jag kan rekomonderar att prova många stila även om du hade inte tänke på de forut.
men nu är det onsdag at last! jag har gört min hår upp (a french plait) så att jag kan se hur det ser ut med klänningen!
jag glömt att säga att våra ringa är också i vitguld men jag tror att det spelar inte så stort roll det det komma till färg tema.
jag har ingen aning var dalsland ligger! jag har varit här i sverige för bara 1.5 år.... var ligger den?!
grattis på jobbet!
jag har inte betalalt en gång! jag har varit till stockholms brud och fest, brollopsbutiken och princessa... det har altid varit gratis... jag har sett att garamaj har en avgift för att prova klänningar så jag gick inte! de var inte min stil iaf.
jag tror man har har vad man vill... det är din dag... men jag tror att det är nice att har min bestis med och en av min ny vänner här i stockholm ... de kan oxå hjälpa mig på den stor dag!
Hej girls!
jag köpt min klänning igår! det var så spännande! jag kunda inte sova!
som Daia G har jag köpt en som är kanske en lite för lite (1-2cm). men, den nästa storlex skulle vara 4cm för stort så... kanske jag masta har det syn in en lite gran, dock tjejen in bröllopsaffär sa att värje brud gå ned i vikt innan bröllopet, mer i de senaste veckor innan bröllopet... så, forhhopnningvis ska det passer mig perfect på vårt stort datum! jag köpt också tiara och slöja som passade perfekt med klänningen!