• SuperSmulan

    Cambridgekuren - tråd nr 7

    Hej alla!

    Jag har under flera dagar läst om hur duktiga ni är, blir klart impornerad!!

    Är inne på min tredje dag och i mellan åt känns det jätte jobbigt! Det ända jag tänker på är MAT MAT MAT! Chips är mitt stora problem Yr och matt i kroppen..

    Jag vill gå ner 6 kilo tills den 25 aug, ska då på en tillställning.. Tror ni det är möjligt? Jag är inte överviktig utan vill bli av med dom sista kilona efter barnen. Har tidigare inte lyckats hitta någon metod som känns bra och har gett upp. Har väl heller inte tålamod, ska gå fort.. Tacksam för svar!

    Hej Hopp och kämpa på!

  • SuperSmulan

    Hej alla!

    Jag är inne på dag 6 och mår mycket bättre. Får man dricka mini-mjölk i kaffet på morgonen eller förstör jag allt då? Sen är det cola light problemet.. får man dricka light läsk??

    Eller är det 3 påsar och enkom vatten som gäller?

    Alla kämpar på sååå bra!

    Otålig för svar!

  • SuperSmulan

    Kommentarer som ditt gör mig otroligt upprörd!! Du verkar som att du har spenderat tid i att läsa denna tråd och då har jag en fråga till dig. SER DU NÅGON SOM HAR EFTERFRÅGAT DIN ÅSIKT?? Var ligger kicken för dig att ens bemöda dig? Folk här kämpar och försöker att uppnå sina mål och behöver framförallt bli peppade. Alla gör sina val och det är det magiska i det hela, sedan att du inte förstår är inget du behöver dela med dig här! Du har väl vänner som du kan ventilera dina åsikter till. Eller, kanske inte.

Svar på tråden Cambridgekuren - tråd nr 7