Cambridgekuren - tråd nr 7
Jag början med Cambridge-kuren på tisdag.
Jag hoppas verkligen det kommer fungera. Jag vill gå ner 10-12 kilo.
Men det verkar ju som att den funkar på er andra elelr vad tycker ni?
Jag början med Cambridge-kuren på tisdag.
Jag hoppas verkligen det kommer fungera. Jag vill gå ner 10-12 kilo.
Men det verkar ju som att den funkar på er andra elelr vad tycker ni?
Baskern: Nu väger jag 82 kg. Är 178. Går jag upp så lägger sig alltid de flesta kilona på magen, och lite i ansiktet.
Jag hoppas verkligen det fungerar för mig oxå.
Hur mkt gick du ner på 2 veckor? Hur länge gick du på ren kur?
Börjar med Cambridge idag..Lite nervös för hur det ska gå, men jag e taggad!! Vill så gärna gå ner mina 10 kg.
Tycker det verkar vara lite tyst här nu, lite tips och ideér är välkomna!! =)
Första dagen idag..gått mkt bättre än jag trodde det skulle göra! Men det var jobbigast när man kom hem och visste att det fanns hur mkt gott som helst att smaska på! Men jag har inte rört något annat än mina milkshakes.. min favorit har blivit choklad/mint, så god den e!
Nu ska jag dricka lite vatten och sen kolla på tv! Ny dag imon =)
Jag har hållt på en vecka nu och idag är det dax för vägning. Usch va nervöst!
Men tycker ändå det har gått bra, märker på magen att lite är borta.
Jag har oxå "fuskat", i lördags. hade kalas för min sambo som har fyllt år. Hade massa släktingar på middag och kände inte för att sitta där med min "shake" då. Så jag åt lite kycklinfié och sallad, tog t o m en minibit tårta. Känner mig inte dum på något vis utan det var ett val jag gjorde och nu kör jag ren kur igen.
Får se hur d går på vägningen..det är ju så sporrande om man gått ner.
Spanska Flugan: Lycka till!
Hade gått ner 2,5 kg på 5 dagar. Kunde väl varit bättre men jag är nöjd. Det går neråt iallafall. Nu är det ny vecka och nu jäklar är jag på gång igen!
Hoppas det går bra för er andra!