Inlägg från: PennyJenny |Visa alla inlägg
  • PennyJenny

    tips om exklusivare bröllop (obs, inte budgetbröllop!!!)

    Engelbert>> Känner du att det måste vara någon svensk kordinator? Annars lär det ju finnas någon mer "lokalt" där ni ska gifta er, med tanke på att det är en större business i USA med kordinatorer.

    Tycker det är tråkigt att ni som vill och kan spendera mycket pengar inte ska kunna prata om det. Valt är väl ens eget, kan man och vill man så ska man väl få göra det? Det är ju inget som säger att det är bättre eller sämre med ett dyrt bröllop, jag tror att stressen och valen är precis lika stor/många som vid ett litet.

    Så stanna kvar och prata lite så en annan kan få drömma lite. ;)

  • PennyJenny

    Ja, att ha en här hemma och en där som har kontakt med varandra och sköter olika delar hade jag nog försökt att satsa på i ditt läge, så jag slipper göra så lite som möjligt.

    Vad är det för sorts ställe ni ska ha bröllopet på? Är det någon resort eller så? Då kanske de har lite tips på kordinatorer och kan hjälpa till med referenser?

  • PennyJenny

    Engelbrekt>>>Har inte riktigt hängt med, kommer ni båda från Sverige eller? Vilket land kommer merparten av gästerna från, eller är det inget land som har "övervikten"?

Svar på tråden tips om exklusivare bröllop (obs, inte budgetbröllop!!!)