• Zozo

    kreativa tips för underbart budgetbröllop

    Bride in England.; Mja, personligen tyckte jag faktiskt att DITT inlägg var lite stötande.. Som om de som INTE har budgetbröllop skulle gifta sig för "lyxtartors skull"... Suck!

    Naja, vad jag eg ville säga hade med inbjudningar och pappersarbete att göra. Ta inte för givet att det är billigare att gôra sjâlv utan râkna ordentligt efter. För var del blev det definitivt dyrare att göra själv. (Men roligt var det!)

  • Zozo

    Blomsterbrud, annars brukar man kunna stâlla in pappers (kuvert) storlek pa skrivaren.. Kan hânda att man maste byta tjocklek ocksa.; men gick det nu var det ju finfint. Annars tycker jag oftast det är enklare med etiketter.

  • Zozo

    Men halla! Bride, jag har alls inte attackerat dig - ta det lugnt. Jag tyckte bara att ditt inlâgg var lite dumt uttryckt och inte särskilt konstruktivt, men nu hoppar vi över det och kommer med fina tips.

Svar på tråden kreativa tips för underbart budgetbröllop