Ännu en tur med barnkarusellen
AM: herregud! Jag visste inte ens att det fanns en sex-del på FL... Jag har bara varit inne på faktatrådar om mat/sömn/barnvagnar... Boring me liksom Fest med vit klädkod... Låter som Kents spelning för många år sedan
Lite pretto eller?! Man skulle kunna ha en fest med klädkod "bubbelplast" någon gång - det skulle vara intressant!
frullan: lycka till med nr2-jakten!
MrsB: det kan inte vara sömnen som är problemet med gnälligheten? El att han är uttråkad? Du kan ju pröva mer mat först iofs.
Tinga: du är såklart välkommen att anv oss som terapi! Jättebra skrivet tycker jag - jag förstår dig precis. Jag drar paralleller till min amning som inte blev som jag ville men som jag - skönt nog - känner att jag har kommit över och förbi. Jag känner ingen tagg i bröstet längre när jag ser ngn amma tex. Jag tror att du också kommer att komma dit. Det är jättebra att du får professionell hjälp och inte bara ignorerar det och försöker gå vidare utan att bearbeta det tycker jag!