vi har kommit ganska långt om man ser till småsaker, för det har jag nog bestämt det mesta tror jag,
Vi har även bestämt vart vi ska ha festen, och det blev första stället vi kollade på, men det var för att vi fick ett bra pris och ett underbart bemötande, så då kunde jag inte motstå och min sambo känner sig också bekväm där. Det är mellan våra barndoms bostäder i Linköping så på så sätt kan det inte bli bättre.
Det som är ett litet problem för oss nu är att jag vet inte hur det kommer att gå. För jag har förlorat jobbet och letar förbrilt efter något nytt, men än så länge kan vi inte spara så mycket.
Men jag tror det kommer att gå vägen i alla fall.
*lika nyfiken som alla andra, vart i sverige befinner du dig*
Smilla1983 skrev 2009-03-12 11:42:53 följande:
Oj, ni har kommit långt! Vi ligger lite efter ;) Vi har också planerat in Juli.. fast den 18.. (vad det lutar åt nu)! Vi vet dock inte vilken budget vi kommer ha förrens efter sommaren.. Om föräldrarna bidrar och om sambon får förlängd anställning. Men jag har börjat kika på saker till mig :) Hittat massa fina klänningar :D