CAMBRIDGE kuren- tråd nr 14. Alla nya & gamla se hit!!
evvia: Tja.. eller några timmar efter!
bambi.blogg.se
evvia: Tja.. eller några timmar efter!
bambi.blogg.se
Inne på dag 14 idag, ska bli spännande att väga sig imorgon och se vad dessa 2 veckor av ren kur har gett för resultat!
bambi.blogg.se
Men va många som bryter sin ren kur!!
Startvikt: 75,4 kg och 37,6% fett
Efter 1 vecka: 72,8 kg och 35,3% fett
Efter 2 veckor: 70,7 kg och 34,4% fett
Resultat: -4,7 kg
Följ mina tankar och min viktnedgång på min blogg:
bambi.blogg.se
emmsingen5: Jag brukar alltid vänta till några dagar före min upptrappning innan jag börjar kika på recept... det är ju självplågeri annars!! ;)
Imorse visade vågen på +0,2 från igår... jag borde kanske inte väga mig varje dag... men jag kan inte låta bli!
bambi.blogg.se
emmsingen5: Jag är inne på dag 16 idag... tänkte köra 3 veckor ren kur sen sakta upptrappning!
bambi.blogg.se
Dag 17 av 21 och jag har kollat på en massa recept på vad jag ska äta sen så nu kurrar det i magen och jag kan inte sluta tänka på mat.
Jag funderar på antingen GI eller LCHF, någon som har några åsikter om dessa dieter?
bambi.blogg.se
hujjedamejj: Jag skrev ett inlägg om skillnaden mellan GI coh LCHF diet på min blogg:
bambi.blogg.se
Dag 18 idag och imorse visade vågen -5,2 kg
Jag väger mig varje dag... tycker att det är väldigt peppande. Det är nästan dagens höjdpunkt att väga sig på morgonen :)
bambi.blogg.se
SIAX: Ja, jag har en digitalvåg som även visar fettprocent, det är himla kul att se den minska också.
Imorse så stod vågen stilla. Trist, men så är de ibland.
bambi.blogg.se
SIAX: Nej, kissar gör man mycket under hela kuren. I allafall jag!
bambi.blogg.se
Idag inleder jag dag 20 på ren kur. Igår planerade jag upptrappningen, som nu finns på bloggen:
bambi.blogg.se
HSN: Man ska mäta på morgonen för då är urinet mer konsentrerad. Sen under dagen så spär du ut det med vatten och då kan det bli för få ketoner i urinet för att ge utslag på stickan!
bambi.blogg.se
emmsingen5: Nej, va trist! Det går ju inte att dricka vanlig läsk, det är ju så mycket socker i det! Men du var duktig som stod emot ändå!
Jag är inne på dag 21 nu, trodde aldrig att det skulle gå så här lätt! Imorgon börjar jag upptrappningen, det är också lite med blandade känslor. Det går ju så bra nu så det skulle vara roligt att fortsätta, samtidigt så saknar jag att äta och så hade jag bestämt att köra 3 veckor ren kur.
bambi.blogg.se
Nu har jag klarat av 3 veckor ren kur utan minsta lilla fusk. Idag börjar upptrappningen (följ gärna den på min blogg: bambi.blogg.se)
Startvikt: 75,4 kg och 37,6% fett
Efter 1 vecka: 72,8 kg och 35,3% fett
Efter 2 veckor: 70,7 kg och 34,4% fett
Efter 3 veckor: 69,7 kg och 33,7% fett
Resultat: -5,7 kg
Jag är inne på dag 3 på upptrappningen, har gått upp 0,5 kg!! Gah... inte roligt... hoppas på att gå ner dom igen!
Kika gärna på bloggen:
bambi.blogg.se
Har nu trappat upp i en vecka (ganska snabb upptrappning) och vågen visade på samma som när jag slutade med CK:
Startvikt: 75,4 kg och 37,6% fett
Efter 1 veckas ren kur: 72,8 kg och 35,3% fett
Efter 2 veckors ren kur: 70,7 kg och 34,4% fett
Efter 3 veckors ren kur: 69,7 kg och 33,7% fett
Efter 1 veckas upptrappning: 69,7 kg och 35,9% fett
Resultat: -5,7 kg
Läs gärna mer på min blogg: bambi.blogg.se