Örebrobröllop
Oj! Vad kul! haha, inte för att jag är från Örebro (eller.. jag kom till Sverige när jag var 6mån gammal och bodde i Kumla i 6år faktiskt..) men min fästman är från Märsta och sedan Örebro,det han kallar hem är Örebro och dit vi alltid åker för att fira Nyår,födelsedagar o sommar :)
Ni råkar inte veta en heeelt annan sak, är det dels, svårt att få lägenhet/hus i Örebro nuförtiden? Fina lägenheter o hus då, är det dyrt? Och dels, är det svårt att få jobb?
Som ni säkert förstår, så funderar vi på att flytta till Örebro efter bröllopet och sådär, jag är inte hundra än då jag har väldigt bra kontakt med min familj här i Skåne och även min fästman men han älskar Örebro och saknar sina vänner där väldigt mycket, han har inte sagt att han vill flytta dit men jag vet det är det han vill, dock får han förbereda sig för löne skillnaden och chocken då han jobbar i DK på ett väldigt bra betalt jobb! Men men,va gör man inte för sin älskade ibland?
Och jag tycker Örebro är HUR mysig som helst!