Är det B med ringar från guldfynd?
Jag håller med Rose-Marie!
Inget fel på Guldfynd, inte alls, jag handlar där ibland men seriöst vill man verkligen gå i billigaste affären till sitt bröllop? Det har ingenting med märkesbögeri att göra. För att dra en parallell, nån skrev att denne handlade smycken på HM och PIlgrum, men när det vankades bröllop blev det Guldfynd. Samma sak. Den här personen nöjer sig inte med en """"billig""""" ring från nått av ställena utan vill ha från GF.
Den personen byter upp sig.
Jag är märkesbög men ändå kostade min förlovningsring 59 kronor.
Jag valde den ring som var finast (vilket det hela comes down to).
Ska jag ha "vanliga" smycken handlar jag på GF, till min ring som jag ska bära varje dag tills jag dör (det är alltså inte en sån som jag slänger bort efter en vecka eller ett år) tänker jag lägga en större summa.
Sen kanske det är så att mina drömmars ring finns på GF - då handlar jag där men jag tänker inte börja min ringjakt på GF eller nån av de vanliga butikerna.