Inlägg från: prinsessa11 |Visa alla inlägg
  • prinsessa11

    Vitguld eller rödguld?

    Jag har så svårt att bestämma mig! Ska jag välja ringen i vitguld eller rödguld? Jag har andra smycken i både rödguld och vitguld/silver och jag gillar att variera mig. Enligt flera butiker måste man inte enbart ha rödguld på sig om man väljer det som ring, funkar alltså att mixa rödguld-ring med silverklocka, armband osv. Vad tycker ni? Just nu är jag nog mer inne på vitguld, men tänk om jag ångrar mig? Vitguld är ju lite trendigt nu. Vad ska ni andra ha?

  • Svar på tråden Vitguld eller rödguld?
  • prinsessa11

    Ok, tack för alla tankar! Jag kör nog på magkänslan och väljer vitguld nu. Som sagt, man kanske förnyar löftena senare och då kan man ju byta.
    Förresten, har någon av er köpt ringar hos guldshopen.se? Dom har tydligen en butik i Katrineholm också, men annars handlar man på nätet.

Svar på tråden Vitguld eller rödguld?