• Gwennie

    Tips på bordsplaceringskarta!

    Vi har själv inte kommit till själva bordsplaceringen än och är inte riktigt säker på hur vi vill göra, men jag har samlat på mig ett par bilder, så här är de!





    Är själv väldigt sugen på den här sista med fönstret. Vill gärna göra något annorlunda och det här är ju riktigt snyggt! Lätt att göra dessutom. Bara att ge sig ut på loppisarna!
  • Gwennie
    Hoppe skrev 2011-05-16 21:32:05 följande:
    Oj, jättefina kartor! Vilka bra idéer!
    Vi är bara 40 gäster så att låta folk mingla och leta sig fram till sina platser skulle funka också.
    Är man inte så många, är det ju bara trevligt att gå runt och titta på namnen och småprata lite :)

    Vi har 80 gäster, så om de ska leta, kommer maten bli kall.... ;)
  • Gwennie
    Tinzi skrev 2011-06-11 12:38:03 följande:
    Denna var fin, men hur gör man bäst då? gör ett bords nr och placerar ut här och var? TIPS tack :) (vi har ju avlång bord som sitter ihop)
    Det fungerar väl egentligen bara om man har bord som står i grupper. Vi kommer att ha bord för 8-12 personer, så för oss fungerar det.
    Men om du hittar ett fönster eller en glasskiva utan spröjsar så kan du ju rita ut borden som ni har placerat dem. Ni får ju ändå den transparenta effekten.
Svar på tråden Tips på bordsplaceringskarta!