6 augusti 2011
Vi gifter oss också den 6 augusti 2011. För vår del blir det ett överraskningsbröllop i samband med vår sons dop. Det blev bestämt för en dryg månad sedan och nu har jag verkligen piskan över mig för att få allt klart.
Det blir ett enkelt bröllop och vi kommer att ha buffé där jag planerar att göra det mesta själv. Vi har dock lejt in några personer som ska hjälpa till att plocka och städa.
Har massor att planera för att få allt att klaffa och kan inte direkt rådfråga någon i vår omgivning heller eftersom vigseln ska vara en överraskning. Så BT är suveränt för mig!
Vi har i alla fall bestämt färgtema... alltid en start! Måste verkligen börja fundera över dekorationer och belysning, hur mycket vi ska göra i ordning och vad vi ska hoppa över. Det blir ju troligtvis inte fest hela natten. Men jag vill dekorera buffébordet och borden som vi ska sitta vid med något i alla fall.
Ska läsa igenom tråden i jakt på inspiration!