• Anonym

    Nära vänner separerar.

    Det här hände på mitt bröllop.min syster berättade att hon träffat någon ny 2 veckor innan mitt bröllop, hon ville skiljas, inte han. Och det var fullt kaos.
    Dessutom ringde dig mig om bröllopet och hur det skulle bli. De har även 1 barn som inte mådde bra alls i det här.
    Dessutom kände inte mannen så många andra gäster särskilt väl så jag tänkte att han har jättetråkigt och känner sig undanskuffad om han nu helt plötsligt skulle få sitta vid ett annat bord och vart skulle jag så satt barnet.

    Jag sa att jag ville verkligen inte utesluta någon och det vi ville allra helst få i present var att de kom om de ville komma, och att de då för den kvällen skulle hålla sams, för min, och för sitt barns skull. Och det gick bra.

Svar på tråden Nära vänner separerar.