Inlägg från: passionsblomman |Visa alla inlägg
  • passionsblomman

    Snälla, hjälp mig!!!

    Det kan väl inte vara vidare intressant att fortsätta ha honom som ansvarig för något som helts som kan kännas viktigt i era liv?

    Oavsett vem som har rätt till hans tjänster mest enligt kontrakt etc, skulle jag personligen vara glad om jag fick tillbaka min handpenning, fick en ursäkt för misstaget och sedan kunde gå vidare med nya val av vilka som ska få förtroendet att ordna med saker.


    Det är svårt att vara modig när man är ett mycket litet djur
  • passionsblomman

    Men du-välj att ta det positivt!
    Om han nu är duktig och har gott rykte, och dessutom verkar ha ansträngt sig för att faktiskt lösa saken-och det tycks ha lyckats, så kanske han är en sådan som kalrar av att ta tag i skit när den händer? Jag menar, den mänskliga faktorn kan ju drabba vilken företagare som helst-även om man är bra på sitt jobb. en del av det är ju att när man trasslat till det, klara av att lösa saker och ting för allas bästa.


    Nu ändrar jag mig och tycker du ksa ge honom chansen OCH göra ett val där du känslomässigt kan gå vidarei det här utan att älta. att du kommer att vilja dubbelkolla saker lite extra framöver, får han väl däremot vara beredd på efter dn här händelsen.


    Sett till allt du berättade om bokningar, visum och gäster, så skulle jag i dina skor inte ändra konceptet nu, utan ta det som att alla kan vi göra misstag och nu har han visat förmåga att rätta till sitt.


    Det är svårt att vara modig när man är ett mycket litet djur
  • passionsblomman

    Varför blev det inga radbrytningar när jag vet att jag gjorde styckeindelningar? Obestämd
    Och sorry för alla felstavningar!


    Det är svårt att vara modig när man är ett mycket litet djur
Svar på tråden Snälla, hjälp mig!!!