Ni som använder kondom
Att ha sex utan att komma i varann är inte så smart, eftersom det kan komma små mängder spermier innan själva utlösningen. Alltså stor risk att bli oönskat gravid.
Jag blir så arg på killar som är anti kondomer. Om alternativet är inget sex eller sex med kondom tycker nog de flesta män att de senare är betydligt skönare.
Varför är vi tjejer så villiga att offra oss så att killarna ska få det aningen skönare?
Jag slutade äta p-piller eftersom det enligt senaste forskningen ger ökad risk för bröstcancer - något jag redan har ökad risk att få. Kondom fungerar alldeles utmärkt och maken har då aldrig klagat på vårt sexliv.
Att sätta på kondomen är nog bara fumligt och avtändande om man är blyga inför varandra. Jag tycker tvärtom att det sexigt som Fea skrev. Och det öppnar ju för ännu fler variationsmöjligheter!