Tantvarning för 7:e gången
Nu har älsklingen kommit hem! Och jag har fått en röd hatt i för tidig födelsedagspresent (han visste inte hur han skulle kunna gömma den fram till min födelsedag )
Nu har älsklingen kommit hem! Och jag har fått en röd hatt i för tidig födelsedagspresent (han visste inte hur han skulle kunna gömma den fram till min födelsedag )
Gaaah. Varför är jag så seg. Nu har inte jobbat på en veckan ungefär - mest för att jag bara fick ångest. Men sätter jag inte fart nu kommer jag ju hamna så mycket efter att jag inte orkar komma ikapp sedan. Men jag är så seg :S Trött, ont i huvudet och stel i kroppen.
Yeahy. Idag har jag lyckats jobba 1½h så här långt! Det är 1½h mer än nån annan dag den här veckan
tack mittiprick. Nu har jag jobbat en timma till. Men jag har migrän som trycker mot ögonen och mår illa. Så det är inte så lätt. Får nog pausa nu. Jag som verkligen skulle försöka idag
Jobbigt med feber!
Visst är de! Jag slutar aldrig fascineras över hur duktiga och påhittiga konfirmanderna är Jag kommer till och med ihåg från min egen konfirmationsläsning. En dag skulle vi rita Gud och en tjej i gruppen ritade en kompass. Gud = Vägvisare. Det tyckte jag var så oerhört fint att jag fortfarande minns det
Eller hur!!
Migränen verkar inte ge med sig idag. Jag får inte ta fler tabletter och smärtan är stabil. La mig i sängen med en kudde under huvudet och en över för att hålla borta solen. Men nu måste jag posta ett brev innan lådan töms. Sånt som ska till Skatteverket vill man inte komma in för sent med... Så nu sätter jag på mig min nya, röda hatt och låtsas att jag är en färgklick och går iväg några hundra meter.
Fjällbruttan, ja, den är cool. Fick den i för tidig födelsedagspresent när sambon kom hem igår Migränen har dessvärre inte släppt, men jaja... Nu skiner inte solen in och skär i ögonen längre.
Du får så gärna terrorisera oss. Det är så trevligt när det är du som är terroristen Tycker läkaren gjorde rätt. Framförallt om det är "mindre bra" med dig. Njut av att få vara hemma - och terrorisera oss
Jag betalar moms årsvis, så det här var för arbetsgivaravgifter och preliminärskatt på löner. Dock stod det noll i alla rutor denna månad Ännu surare att åka på nån straffskatt när det handlar om ett brev man sätter två nollor i och skriver under
Snacka om det! Själva grejen i sig är ju så korkad, och så när man läser mot slutet...
Jag försökte göra det nångång, men då gick det inte... Kanske ska försöka nångång på nytt.