Jag kommer absolut att lägga de pengarna på hår och smink. Främsta anledningen är för att jag har så långt och "tungt" hår + att det är så lent, eller hur man ska uttrycka det, så jag kan bara inte få till en bra frisyr som håller en hel dag, än mindre en hel dag + en hel natt.
Annars så är det en av de sakerna jag verkligen ser fram emot, att bli ordentligt ompysslad på min stora dag, omringad av mina absoluta favorit-tjejer (mina tre tärnor och min älskade mamma). För mig ingår det lite i hela "paketet", men här tänker vi alla olika. Jag kommer t.ex. inte att lägga några större pengar på varken klänning eller skor, och allt blomster, fotograf, DJ, mat, dryck osv. får vi till så otroligt låg kostnad (vissa helt gratis), så därför kommer jag att lyxa lite den dagen.
Det viktigaste är att den stora dagen blir så bra den bara kan bli, och att vi alla känner oss fina oavsett om vi gör oss iordning själva eller inte :)