2011-brudar
Finns det några sådana här? Vet att jag är löjligt tidig men man får väl passa på att njuta så länge man kan =)
Finns det några sådana här? Vet att jag är löjligt tidig men man får väl passa på att njuta så länge man kan =)
Oj va kul att det fanns en del iaf =) Va helt säker på att det bara va jag som inte kunde hålla mig med planerandet =)
vi tänker ändå inte göra det så stort men vi har ett speciellt tema som vi vill följa , o sen har man ju det vanliga livet ändå som barn o jobb, o jag vill dessutom hinna komma iform som ja int har gjort ännu sen ja födde min son , vi har gjort en lista månad för månad vad som ska ordnas med o så allt för att ha också roligt under tiden
Och jag som tyckte att jag var så tidigt ute att jag knappt vågade öppna ett konto här...
Skönt att se att det finns fler som är ute i god tid!
Bestämde redan i somras att 101010 blir "vårt" datum, och efter att ha varit med och arrangerat ett bröllop på jobbet förra helgen så började det rycka lite i bröllopsnerven
men då är vi två om det lillalyckan, har bestämt mig för att börja köpa lite saker iår så ja får glädja mig o verkligen se att det kommer att hända
och jag planerear allt som jag ska göra/ha bättre denna gång:) Frisyr måste jag helt klart börja titta på redan nu för den blev inte helt bra, (tror det ligger lite bilder i mitt galleri) sen skulle jag vilja brodera livet på klänningen i något guld mönster. (tur att klänningen har snörning i ryggen så jag inte måste hålla exakta mått som när den syddes) sen vill jag ha andra skor :) lite fånigt, men det känns faktiskt som att nu när det är bestämt med förnyelse av löften så känns inte det som hände lika trist längre, det ska liksom rättas till och det känns underbart !:) (sen inga mammor på denna gästlista) :)
tycker att du gör helt rätt, inte alltid man får en chans att göra om saker som går helt åt skogen, man får helt enkelt ta chansen att göra om det =)
ja jag ser fram emot det..
Hur går det för er andra??
Hej alla 11:or!
Vi som ska slå till i Thailand håller som bäst på att leta efter en bra resort där vi ska ha vigseln! Å det är såååå rooooligt!
Jag är precis som er, letar, planerar, bestämmer mig, ångrar mig... och det är heelt ok när det är över 2 år kvar!
Vi kan väl göra en lista:
Orangegirl, februari 2011, Thailand