Juni 2010
Kom igen nu alla brudar som ska gifta sig i juni nästa år! Vi kan väl samlas här och pratas och diskuteras och tipsas?? :)
Vårt (preliminära) datum är 12 juni 2010, vilket är ert?
Kom igen nu alla brudar som ska gifta sig i juni nästa år! Vi kan väl samlas här och pratas och diskuteras och tipsas?? :)
Vårt (preliminära) datum är 12 juni 2010, vilket är ert?
vilket märke har er klänning? min e en bonny
Wiie! Har suttit och skrivit ihop inbjudningarna nu. Fick dem ganska bra faktiskt. Tänkte jag skulle göra dem helt själv, i förhoppning om att komma undan lite billigare. Dock vill jag då göra vigselprogram och festhäftena också, vilket kommer bli lite klurigare.
Känns dock som att det är gott om tid fortfarande. Längtar nått otroligt tills vi ska berätta det för famlijen. Blir nästa vecka på lördagen, bara 12 dagar kvar!
Vad kul jag jag gör egna inbjudningskort köper bara matrial från panduro blir mycekt billigare än beställa färdiga. (bild finns)
spännande med att berätta snart :D
Ja verkar som många gör det. jasså dagen inna mig då. visste inte att de hade vigslar mitt i veckorna. :D
spännande, jag har redan hittat min klänning och skall beställa den snart så fort jag har gjort en ordentlig måttning. :D lokal kvar att boka annars har vi kommit bra bit på vägen med en del små saker iaf :D
vad mycket som hade hänt här inne då...roligt!
välkomna ni nya! :)
skogshuggarbrud-har också precis köpt hus(flyttade in i september förra året) så utgifter finns det gott om + en liten son som behöver kläder o.s.v. oberoende av inkomster :) är också på spånar stadiet, funderar mest på vart vi ska ha vigseln så vi kan boka det + inbjudningskorten som jag tänkt göra själv, har ju ett år på mig så...klänning m.m. har jag funderat kan tänkas bli begagnat. kikar ibland in på blocket. för mig känns det bara viktigt att jag får en klänning som jag tycker är fin och som jag känner mig vacker i, sen om den är ny el beganat spelar minder roll.
kan inte heller välja bara en tärna(om det nu blir brudfölje) utan dte måste vara två i så fall och ahr också funderat på det där med lika många tärnor som marshalker...
sitter nu och väntar ut att lunchtiden på stället jag ska fråga om vi akn gifta oss på ska gå ut så ajg akn få mer klarhet i om dte är där det blir eller om vi måste hitta något annat...*nervös* vet inte vart vi ska ha det annars..önska mig lycka till!
när är det pingst nästa år?
Lycka till April99!