• snaily

    Summan av kardemumman - livets väsentligheter

    klaaaaddkaaaaakaaaa!!

  • snaily

    Det där skulle förstås vara med versaler.

  • snaily

    Lappis
    För att Falun inte hade tid förrän v 10, sista två veckorna är det i och för sig sprutor också.

    Kladdkakan var god! Choklad är bra för ledsna sniglar.

    Nenne - tack!

  • snaily

    fru AM skrev 2010-01-21 15:40:04 följande:


    Idag ska till och med jag äta kladdkaka om det tröstar vår lilla snigel?
    Absolut! Mer kladdkaka åt tråden!
  • snaily

    EA
    Spännande med huset! Sent omsider tittat på bilderna på nätet, fint! Extra plus för pool och jacuzzibadkar! Men hoppas de tar med sig takfläkten när de flyttar... (kanske bara jag som tycker illa om såna i och för sig ) Håller tummarna!

    Lappis
    Verkligen såpoperavarning på din väninnehistoria... Glammigt men man blir inte avundsjuk precis.

  • snaily

    677 inlägg kvar till de 10000, heja oss!

  • snaily

    Vad är meningen med att ha så här ont i brösten när man inte är det minsta gravid? Bara en smärtsam påminnelse om hur misslyckat det blev.

    Nu ska jag ta prog.vaggisar i 10 dagar - ska bli spännande att se om jag hinner börja blöda innan 10 dagar gått eller om mensen snällt väntar tills jag slutat. Så vet jag (kanske!) hur kroppen tänker bete sig vid en eventuell ruvning.

  • snaily

    AM & Cicci
    Tack!
    Fast barn - det vågar jag inte tro på, just nu känns det som en ouppnåelig dröm att ens få ett embryo att ruva på.

  • snaily

    Vickan
    Men eftersom du jobbar hemma idag är det väl ingen som pratar med dig så då gör det inget om du hör lite illa

    Hej Frejis
    Tack! Mår ni bra du och Bumsis?

    Cicci
    Jesusbarn! Ja, varför inte, hoppas du har rätt! Nästippen ovanför isen just nu så det går framåt!

    På måndag måste jag vara pigg för då är det dags för rivstart på jobbet... Nu har jag dessutom - till slut - mailat och informerat de på jobbet som inte redan visste (3 pers), så de vet varför om mina mungipor hänger nere vid golvet fortfarande nästa vecka, plus att jag informerade om planerna för nästa IVF-försök (angående ledighet och så eftersom det kommer inträffa mitt i värsta sportlovstiderna! )

  • snaily
    Telis skrev 2010-01-22 10:39:32 följande:
    Förresten, ska man bjuda på fika och sticka till henne lite pengar under bordet?!
    Självklart, det är väl kutym!?
Svar på tråden Summan av kardemumman - livets väsentligheter