• ninjan

    ot- får jag gissa ditt stjärntecken?

    jaha..här sitter man och har alldeles för lite att fundera på :) Och då kommer man ju på ganska ovesäntliga trådar! Den här, till exempel :)

    Intresserad av astrologi som jag är så skulle jag gärna vilja att ni beskriver er personlighet lite, så jag får gissa vilket stjärntecken ni är.
    Jo, knasigt, men sant :D

    Vill bara se om jag kan nåt över huvudtaget, eller om det är dax att börja studera alla stjärnböcker igen.

    Själv är jag rätt stabil som person. Verkar alltid lugn utåt. Ganska tyst och försiktig. Envis som tusan och ganska långsint.
    Kan ni gissa? Jo, en oxe :)

    Ok, ni då? ..men berätta inte innan jag gissat! :)

  • Svar på tråden ot- får jag gissa ditt stjärntecken?
  • Dallas

    Kunde inte låta bli att gå direkt hit efter jobbet

    SpookysKira
    Är du Våg?

  • Oms

    spookyskira - undrar om du är som mig då? jag vill inte skriva vad jag är förrän Ninjan har gissat:);)

  • Dallas

    Ingen som listat ut vad jag är?

  • Elisabeth

    Jag vill vara med. Gissa mig?

    -Ekonomisk
    -Musikalisk
    -Ödmjuk
    -Tystlåten
    -Har en inre övertygelse om min egen duglighet (Nobelpris, rockstjärna eller nåt liknande i framtiden)
    -Kärleksfull
    -Inte nåt snille men med tålamod kan man lära sig allt
    -Ganska lat
    -Extremt rolig

  • helenekl

    Jag är familjekär och skulle göra ALLT för mina vänner och familjen!
    Envis men erkänner lätt mina fel
    Behöver trygghet för att känna mig lugn
    Musikalisk och estetisk
    Romantisk

  • helenekl

    måste lägga till;
    Känslomänniska
    Empatisk
    Sympatisk
    Sådan som alla kommer till med problem

  • SpookysKira

    Elisabeth: du later som en typisk skytt? :)

    Nej, jag tror nog att jag far avsloja mitt snart.... ;)

  • SpookysKira

    Jag kan lagga till att jag avskyr att erkanna nar jag har fel, och att jag behover massor av kroppslig kontakt (men bara nar det passar mig!) Jag tycker om att analysera saker intensivt, men trottnar ratt fort om jag inte brinner for det jag gor.

Svar på tråden ot- får jag gissa ditt stjärntecken?