Luleåtråden del 2
Den här tråden är för oss som ska gifta oss i Luleåtrakten. Här pratar vi om allt, men mest bröllop såklart.
Förra tråden: www.brollopstorget.se/Forum-5-53/m3094004.html
Den här tråden är för oss som ska gifta oss i Luleåtrakten. Här pratar vi om allt, men mest bröllop såklart.
Förra tråden: www.brollopstorget.se/Forum-5-53/m3094004.html
Vi hade kanske tänkt beställa från gammelstads konditori, har hört att de har billiga och glutenfria tårtor (M2b är glutenintolerant). Men vi får se, vi får ta tag i det någon gång
www.gammelstadskonditori.se/
jo har sett henne, men hoin svarar inte på mitt inlägg i g-boken:) ja e dissad;P
Jasså allt sånt finns där, vilka ska vara i rutvik av oss?
man måste nå åka dit å kolla så man verkligen vet va som finns!
jag ska va i rutvik! och jag tror att dem har musikanläggning om jag inte minns fel! vi ska också åka dit nu här framöver och kika hur det ser ut och vad som finns:)
Jagbehöver lite smakråd, jag coh min sambo har en låt som är lite "våran" och jag har funderat på att ha den som solosång på bröllopet, vad tror ni ?? någon mening måste äändras, men ändå, tycker den är som fin:) lite annorlunda också att ha som solosång kanske men:)
www.lyrics.com/index.php/artists/lyric/chris-brown-p-724933-lyrics-with-yout-12383896
ha ljudet på så ni hör han som sjunger=)
Den var väl fin, är det er låt så tycker jag absolut att ni ska köra på den!
den va ju fin:)
kör på den!!;)
prata me din kompis om tårtan å säg att ja e intresserad:)
Jag tänker på det här med präst...Idag fick vi veta att ingen av prästerna i Råneå är i tjänst den 15:e augsti när vi ska gifta oss. Gott så, men då blir ju valet ännu svårare eftersom vi i praktiken skulle kunna välja vilken präst som helst.
Är det någon som vet någon bra präst? Mogens i Gunnarsbyn ska tydligen vara en kul kille men vi vill ha fler förslag!
och så köpte jag 12 höga ljusstakar på Hemtex idag som vi ska duka med, de var nedsatta från 149 kr till osannolika 15 kr!!!
å heeej bara! de va billigt!
Anna Henrik-vart ska ni ha eran fest?:)
Vi ska vara på Strömsundshemmet som ligger lite norr om Råneå. Supermysigt ställe som vi hyr från fredag till söndag.
Anna Henrik skrev 2009-02-11 09:45:55 följande: