• ipanemagirl

    Sniktråd -hur stor var den minsta gåvan ni fick?

    Hehe jag tänkte verkligen inte spela sniken utan bara kolla vad som är brukligt. Jag har gift mig nu och kommer ju själv att gå på bröllop vad det lider. Vad är den minsta gåvan ni fått värdemässigt? (skamgränsen försöker jag hitta)

    Själv gav jag 500per par för två år sen men det verkar inte ha "indexerats upp"

  • Svar på tråden Sniktråd -hur stor var den minsta gåvan ni fick?
  • Liinda_e

    zozo - erkänn det var INTE grannen det var DU!!!!

  • Zozo

    Nä, nog har jag gjort dumma grejer Liinda, men den här tog priset..

  • Novemberbrud2007

    Haha, Gud vilka knäppisar det finns där ute.

    Om man har dåligt med pengar så hade jag vart mer tacksam av att få bara ett kort eller en blomma eller inget alls... bara man slipper tops, toaborstar mm. Helt otroligt.

    Undrar hur folk tänker

  • Limegrön

    hahaha den här tråden blir bara bättre och bättre!

  • Liinda_e

    och jodie smyger in helt diskret

  • Zozo

    Nja, för mig har pengavärdet av gavan alls ingen betydelse.; men hellre ingen gava alls än porslinsprydnader eller toaborstar..

  • bruden08

    lite OT men hur gör man sådan smiles som rör sig?

  • Liinda_e

    kolla i paniktråden sida 354 lr nått sånt står det på

  • Limegrön

    Fungerar tyvärr inte med firefox... Måste använda explorer!
  • 20070929

    Jag måste bara få kolla med er vad ni tycker - Vi gifte oss i hemlighet och då menar min mamma att man inte har rätt att förvänta sig några presenter. Visst, det har hon väl rätt i, men är det för mycket begärt att släkten skickar ett grattiskort??? Eller ett grattismail??? Eller är det sniket att ens förvänta sig något sådant?

Svar på tråden Sniktråd -hur stor var den minsta gåvan ni fick?