• Tillde

    "Det bästa med mitt bröllop just idag"...

    Just idag så känner jag en stor glädje över att min brorsdotter tydligen dansar runt hemma och sjunger "jag ska vara brudnäbb, jag ska vara brudnäbb" Är SÅ kul att kunna "hedra" de man tycker om genom att involvera dem på olika sätt!

    Vad är det bästa med ditt bröllop just idag??

  • Svar på tråden "Det bästa med mitt bröllop just idag"...
  • TullaBulla

    Att jag var och hämtade våra inbjudningar idag. Det blev superfina! Jag hade blivit jätteglad över att få en sån här inbjudan :0)

    Imorgon ska vi in till stan och titta på kuvert och skor. Jag tror jag ser mer fram emot det än min m2b. ;0)

  • Mrs4ever

    Att vi bokat band!!!!!

    Och att jag hittade kupongen i Amelia tidningen, har sett ut en ring sedan tidigare och den blir betydligt billigare med den kupongen.

    Plus att vi ska skicka våra inbjudningskort på måndag.
    (Lite nervös inför pyslset i helgen bara, hoppas att det
    går som vi tänkt oss)

  • MV85

    Att jag beställt ena delen till inbjudningskorten Nu är det bara en del kvar att köpa... o sedan göra iordning dem så klart!

  • Joji

    Att blivande maken bokade en filmare idag!

  • 27juni2009

    att nu hara ltl till inbjudan fallit på plats av olika anledningar. så i helgen åker de ut

  • EmMa09

    att vi ska på bröllopsmässan imorgon, det ska bli så kul!

  • Hemlig2009

    Att vi nu precis har bokat bröllopsnatten, ännu en punkt avklarad.

  • Nicossambo

    Att vi har beställt våra förlovningsringar och att nu är det på riktigt. Vi gifter oss om lite mer än ett år.

Svar på tråden "Det bästa med mitt bröllop just idag"...