• Bustroll

    Oktoberbrudar tråd 2

    Såg att vår tråd hade gått ut så nu kommer det en ny. Hur går det för er där ute? Går det bra med planeringen, det börjar närma sig nu

    TRÅDSTARTARENS TILLÄGGSKOMMENTAR 2009-07-07 19:24
    gamla tråden; www.brollopstorget.se/Forum-1-22/m3358562.html

  • Svar på tråden Oktoberbrudar tråd 2
  • Vi Som Drömmer Om Bröllop

    FrökenW: jättefin korsett . våra ringar är de som jag har som bild här. tror även jag lade in bilden i bildgalleriet. vi skrev "Din För Evigt" och så datumet i våra ringar .

    är så himla glad!! stod på hemsidan där vi beställde våra ringar att leveranstiden var 10-14 dagar, men har nu fått reda på att de redan är på väg och borde då komma imorgon eller i övermorgon, jippi .

  • FrökenW

    Tjena Brudar!

    Idag var jag hos sömmerskan för att justera min klänning. När jag stod där så kände jag bara nää, jag känner mig inte fin i den här. :-O
    På vägen hem sen så slank jag först in i en bröllopsbutik men jag vill ju inte ha någon sån klassisk brudklänningen men sen gick jag även in i en secondhand affär och då hittade jag en jätte fin klänning som jag köpte! Jag känner mig jätte jätte nöjd! Bild i galleriet!

  • FrökenW

    Mitt i vår stökiga hall kan ni se att jag har mina röda skor på mig också.

  • Vi Som Drömmer Om Bröllop

    FrökenW: men gud va häftigt att du bara hittade din klänning sådär!! den var förresten såå himla snygg oxå, va kul

  • Hjartafró
    FrökenW skrev 2009-09-02 19:50:39 följande:
    Tjena Brudar! Idag var jag hos sömmerskan för att justera min klänning. När jag stod där så kände jag bara nää, jag känner mig inte fin i den här. :-O På vägen hem sen så slank jag först in i en bröllopsbutik men jag vill ju inte ha någon sån klassisk brudklänningen men sen gick jag även in i en secondhand affär och då hittade jag en jätte fin klänning som jag köpte! Jag känner mig jätte jätte nöjd! Bild i galleriet!
    Så snygg!
  • ToastmasterMarie

    Jag funderar på en ring som finns på bild i mitt galleri, likar våra förlovningsringar men med tre stenar i.

    Vi har diskuterat mycket kring vad det ska stå i min nya ring. Blir nog vårt gemensamma efternamn med datum och ett hjärta i min och så lägger vi till samma gravyr i mannes förlovningsring.

    Klänningen var ju jätte fin.

  • HelenaOlivia

    Bra jobbat! Vad kul att du sprang på en så fin klänning! Det ser kanon ut med skorna och allt!


    FrökenW skrev 2009-09-02 19:50:39 följande:
    Tjena Brudar! Idag var jag hos sömmerskan för att justera min klänning. När jag stod där så kände jag bara nää, jag känner mig inte fin i den här. :-O På vägen hem sen så slank jag först in i en bröllopsbutik men jag vill ju inte ha någon sån klassisk brudklänningen men sen gick jag även in i en secondhand affär och då hittade jag en jätte fin klänning som jag köpte! Jag känner mig jätte jätte nöjd! Bild i galleriet!
  • HelenaOlivia

    jag är oxå gravid och funderar lite men har tur att jobba på förskola där vi har massor med handsprit så nu spritas det mkt!
    Man vill inte bli sjuk i vanliga fall och ännu mindre nu och sen i oktober.
    Vi får hålla tummarna!
    Vi Som Drömmer Om Bröllop skrev 2009-09-01 21:48:05 följande:


    usch ja prata inte om svininfluensan. är gravid och nojar mig en massa och så är handspriten slut här på apoteket. går och tvättar mig extra mycket, men värre med sonen som inte kan hållas lika ren hela tiden. idag beställde vi ringarna, var en massa bök om det här med ringmåtten och gravyren att kunna bestämma sig, men nu är det fixat
  • Cisslan

    Idag ska vi iväg och provfotas med vår fotograf! Det ska bli riktigt spännande. Vår fotograf undrade om det var några speciella poser vi ville göra men jag kan inte komma på så många. Är det någon som har några tips eller hemsidor med fina kort på brudpar?

  • Vi Som Drömmer Om Bröllop
    HelenaOlivia skrev 2009-09-02 22:15:48 följande:
    jag är oxå gravid och funderar lite men har tur att jobba på förskola där vi har massor med handsprit så nu spritas det mkt!Man vill inte bli sjuk i vanliga fall och ännu mindre nu och sen i oktober.Vi får hålla tummarna!Vi Som Drömmer Om Bröllop skrev 2009-09-01 21:48:05 följande:
    ja absolut, vi måste verkligen hålla tummarna för att man inte hinner bli smittad inom en månad nu. fick höra idag att folk tydligen har hamstrat handsprit, människor som köpt flera lådor så det är ju inte så konstigt att det är slut .
Svar på tråden Oktoberbrudar tråd 2